Montessori podpora

Montessori Uherské Hradiště

Stránky pro rodiče z Uherskohradišťska, kteří se zajímají o metodu Marie Montessori a hledají pro své děti školku či školu, která systémem Marie Montessori vzdělává.

Na tvorbě obsahu se společně podílí členové dvou občanských sdružení, a to Občanského sdružení Montessori Uherské Hradiště a Sdružení rodičů Montessori při Mateřské škole, Uherské Hradiště.

Montessori v ZŠ Za Alejí

Na podporu Montessori vzdělávání na Základní škole Za Alejí bylo v roce 2013 založeno Občanské sdružení Montessori Uherské Hradiště. Členy občanského sdružení jsou rodiče či zákonní zástupci dětí, které navštěvují Montessori třídu.

V roce 2015 byly schváleny nové stanovy, které definovaly také nový název, a to Spolek Montessori Uherské Hradiště.

Aktuality z přímo z dění ve třídách s výukou Montessori v Uherském Hradišti, najdete na stránkách tříd M1 a M2.

Montessori v MŠ Štěpnická

Metodu Montessori zavedla do svých osnov Mateřská škola Štěpnická v Uherském Hradišti, která je jednou z 9 mateřských škol ve městě a stejně jako ony je zřizovaná městem Uherské Hradiště. Metodu využívají ve speciálně upravené třídě Motýlci. Ve třídě je 28 dětí. Pedagogicky děti vedou paní učitelky Bc. Martina Jančová a Mgr. Marcela Ondříšková.

Aktuality z přímo z dění ve třídě Motýlci najdete na adrese: