Žákovský parlament

Parlament je nedílnou součástí naší školy. Je to prostor pro zapojení se žáků do života školy. Podporuje zodpovědnost žáků za vlastní vzdělávání a umožňuje jim podílet se na chodu školy.

Zástupci parlamentu se setkávají na pravidelných zasedáních, na kterých přednášejí návrhy a připomínky  spolužáků ke vzdělávacímu procesu, školnímu prostředí a vzájemnému soužití. Parlament předkládá podněty, otázky a návrhy vedení školy i učitelům. Snaží se vzájemně najít optimální řešení.

Žákovský parlament je prostředkem pro přenos informací mezi všemi třídami, napomáhá spolupráci mezi jednotlivými ročníky, propojuje celou školu. Zároveň se zde děti učí vzájemnému naslouchání, respektu, rozvíjí si komunikační a sociální dovednosti.

Informace o tom, co se děje v našem Žákovském parlamentu najdete níže.

Garant žákovských parlamentů:
Marie Holčíková - holcikova@zszaaleji.cz

Koordinátoři žákovských parlamentů:

Kristýna Horáková - horakova@zszaaleji.cz
Dana Šimíková - simikova@zszaaleji.cz

Michal Urbanec - urbanec@zszaaleji.cz
Daniel Poisel - poisel@zszaaleji.cz

Navštivte webové stránky Centra pro demokratické učení

ŽP 1.stupeň

před 2 roky, 10.4.2022

Práce na Mezinárodním projektu - děti vyhledávaly informace o státech zapojených do Erasmu a začaly promýšlet workshopy na projektový den. číst více..

20. zasedání ŽP 2. stupně