ETWINNIG

virtuální portál

V tomto školním roce jsme se učili pracovat s etwinningem, což je virtuální portál, přes který jsme komunikovali s ostatními školami v ČR i v zahraničí. Díky etwinningu jsme se mohli zapojit do hry s názvem Demokracie v nás. Jejím cílem bylo podpořit povědomí žáků o činnosti Evropského parlamentu a fungování principů zastupitelské demokracie. Po splnění prvního úkolu, kdy jsme měli nahrát na etwinningový portál fotku parlamentu
​​​​​​​s názvem, jsme splnili za pomoci osmých ročníků do konce dubna další tři úkoly. Všechny úkoly byly psány a nahrávány v anglickém jazyce. První úkol „Demokracie u nás v obci“ – představovali jsme zastupitelstvo obce, budeme představovat zastupitelstvo obce. Druhý úkol „Demokracie u nás v Česku“ – představovali jsme parlamentní systém ČR formou videa a třetí úkol „Demokracie u nás v Evropě“ – zde jsme pro změnu představovali Evropský parlament a ČR – Zdokonalili jsme se tak v anglickém jazyce a dozvěděli jsme se spoustu nových informací.