Absolventi 2018/2019 - 9.B

třídní IX.B

Fake news aneb Bacha na socky

před 6 roky, 15.11.2018

Ve středu 14.11. jsme se v jídelně zúčastnili velmi zajímavé přednášky na téma nebezpečnosti sociálních sítí a neověřených zpráv. Přednášku vedl herec Slováckého divadla (a náš bývalý žák) Jožka Kubáník a známá novinářka Petra Procházková, která čerpala ze svých zkušeností jako válečné reportérky a možné manipulaci se zprávami. číst více..

Návštěva Úřadu práce a výstavy První republika

před 6 roky, 24.10.2018

Ve středu 24.10. jsme navštívili Úřad práce, kde jsem mohli dostat ty nejkvalifikovanější odpovědi na otázky týkající se výběru střední školy a tedy naší práce do budoucna. Pak jsme se ještě zastavili na Obchodní akademii, kde studenti připravili výstavu s tématem, které jsme právě dokončili v hodinách dějepisu a tak jsme načerpali ještě další zajímavosti a detaily té doby. číst více..

Projektpvý den ke 100. výročí vzniku Československa

před 6 roky, 24.10.2018

Žáci budou rozděleni do 16 smíšených skupin, během dne absolvují 4 různé dílničky. Na dílničky potřebují: pastelky, pero, fixy, obyčejnou tužku č. 1, lepidlo, nůžky. Konec vyučování ve 12:40, autobus do Jarošova pojede ve 13:10 číst více..

Naše ranní setkávání

před 6 roky, 11.10.2018

V pondělí 8. října připadl naší třídě úkol vést ranní setkávání. Vzhledem k tomu, že je to necelé 3 týdny před 100. výročím založení naší republiky, rozhodli jsme se, že to pojmeme jako módní přehlídku a předvedeme vývoj módy za posledních 100 let tedy od roku 1918 do roku 2018. V průvodním slově jsme samozřejmě zmínili jak módní trendy, tak dějinné události. Na improvizované molo postupně vystoupilo 11 dvojic, ale svou roli měl úplně každý - moderátoři, oponáři, letopočtář. Nakonec jsme se ještě v krásných modelech v ranním slunci vyfotili venku. Z nadšených ohlasů na naše setkávání máme ohromnou radost. Dokonce se někteří, kteří se nemohli zúčastnit (a ohlasy dosáhly až tam), dožadují reprízy. Tak uvidíme :) číst více..