Absolventi 2021/2022 - 9.C

třídní učitelka V.A

Náš červen

před 2 roky, 5.7.2022

Na začátku června jsme uspořádali Den Dětí pro žáky prvního stupně na školním hřišti. Dny okolo toho jsme ještě obhájili své absolventské práce. Dále jsme dokončovali projekt z pracovní výchovy. Také jsme poctivě nacvičovali polonézu, která se uskutečnila 18. června v Sokolovně ve Starém Městě. Závěrem jsme se vydali na cyklovýlet na Haldu do Boršic u Buchlovic, zažili adrenalin na paintballu s přespáním ve škole a poslední den jsme si zašli na společný oběd do města. Na úplný závěr nás čekalo ranní setkávání a slavnostní rozloučení na náměstíčku. číst více..

Náš květen

před 2 roky, 5.6.2022

V období května se počasí zlepšilo natolik, že jsme některé hodiny matematiky počítali venku. Také jsme začali s nácvikem polonézy. V rámci dne prevence jsme se zúčastnili tří přednášek. Na konci května jsme zahájili náš dlouho očekávaný projekt v rámci pracovní výchovy, který máme v plánu dokončit v průběhu června. číst více..

Náš duben

před 2 roky, 1.5.2022

Měsíc duben utekl jako voda, oslavili jsme Velikonoce a užili si prodloužené prázdniny. V rámci hodin výtvarné výchovy jsme pomohli vyzdobit školu na zápis prvňáčků a prožili společně Den Země na Rochusu. číst více..

Náš březen

před 2 roky, 1.5.2022

V období března jsme zažili opět skvělé hodiny tělesné výchovy, popřáli naší slečně asistentce k narozeninám a zúčastnili se videoprojekce Jeden svět na školách v Kině Hvězda. číst více..

Dějepisná exkurze Osvětim

před 2 roky, 20.3.2022

Osvětim. Místo, které každý z nás zná ať už z hodin dějepisu, literatury, příběhů pamětníků či válečných filmů. Rozhodně to není místo pěkné – ba naopak. Komu by se mohlo líbit tam, kde dle oficiálních pramenů zemřelo milion tři sta tisíc lidí. Neoficiální statistiky, bohužel ještě více pravdivé a pravděpodobné, hovoří o daleko hrůzostrašnějších číslech… A protože by ani ty nepěkné, dramatické okamžiky našich dějin neměly upadnout v zapomnění, vydala se třída 9. C do polského koncentračního tábora Auschwitz neboli Osvětim. číst více..