Absolventi 2021/2022 - 9.A

třídní učitelka VI.A

Absolventské práce 31. 5. + 2. 6.

před 2 roky, 11.6.2022

Do tvoření absolventských prací jsme se pustili krátce po přijímačkách. Obhajoby spojené s praktickou částí se nám i přes nervozitu některých z nás moc podařily. číst více..

Projekt - učebna výtvarné výchovy

před 2 roky, 11.6.2022

V posledním květnovém týdnu jsme se pustili do úpravy učebny výtvarné výchovy. Byl to náš deváťácký projekt. Brousili jsme, natírali, malovali, lakovali, stěhovali a uklízeli. Vše se podařilo. Učebna jako nová. číst více..

Den prevence 17. 5.

před 2 roky, 29.5.2022

17. května probíhal na 2. stupni Den prevence. Pro deváťáky byla nachystána témata - Centrum duševního zdraví, Policie ČR a Život s drogou. Pro čtvrťáky jsme vytvořili "plachty", které si vyvěsili před svou třídou na chodbě školy. číst více..

Den Země 25. 4.

před 2 roky, 29.5.2022

Den Země - svátek, který si každý rok ve škole připomínáme formou exkurzí. Dva roky kvůli covidu tyto akce neproběhly, proto jsme se těšili, že můžeme společně vyrazit do přírody. Čekal nás Rochus a jeho fauna a flóra. A vycházka v dešti. Celé dopoledne sice drobně, ale vytrvale pršelo. Zablácení a mokří jsme se vraceli po poledni domů. Pracovní listy jsme vyplňovali až následující dny ve škole. číst více..

Dějepisná exkurze Osvětim 17. 3.

před 2 roky, 24.4.2022

Ve čtvrtek 17. března jsme se vydali na dějepisnou exkurzi do polské Osvětimi. Navázali jsme tím na projekt žákovského parlamentu Černý den. Na vlastní oči jsme viděli to, co známe z hodin dějepisu a z řady filmů. Procházeli jsme místy spojenými s obrovskou krutostí na jedné straně, s bezmocí a utrpením na straně druhé. Slova průvodce nám ještě dlouho zněla v uších a navozovala opakovaně otázku PROČ? číst více..