Absolventi 2022/2023 - 9.B

metodik prevence pro I. stupeň

Ranní setkávání 7.11.2022

před 2 roky, 13.11.2022

Ranní setkávání jsme pojali jako vzpomínkové s přenosem do současnosti. První výstup byl nostalgický, protože jsme tančili na píseň „Měla babka čtyři jabka“. Na stejnou písničku se stejným tancem jsme měli vystoupení i v první třídě na Zahradní slavnosti. Ve druhém výstupu jsme se přenesli do současnosti a zazpívali jsme píseň o třídě 9.B, na kterou složila hudbu i text hudební skupina naší třídy. Na konec ranního setkávání jsme učitelům tematicky rozdali jablka s přáním hezkého dne. Celé ranní setkávání vedl Roman Blaha a Matyáš Kutra. Do obou vystoupení se zapojili všichni i paní učitelka třídní a paní asistentka. Moc jsme si to užili. číst více..

BESEDA - ÚŘAD PRÁCE 19.10.

před 2 roky, 19.10.2022

Na úvod jsme se všichni vyjádřili k tomu, jakou střední školu bychom chtěli studovat a jaké povolání by se nám líbilo. Beseda byla zaměřena na rady k volbě povolání, společně jsme se zamysleli nad překážkami k volbě povolání a stereotypy spojené s volbou povolání. Poté jsme si podrobně vysvětlili, jak se orientovat v Atlasu školství a dostali jsme informace k přihláškám na střední školy a zápisním lístkům. Během besedy jsme také stihli komunikační hru s názvem „Řemeslo má zlaté dno.“ Na závěr jsme si vyzkoušeli test profesní orientace a společně prodiskutovali výsledky testu. číst více..

Praha - exkurze 10.10. - 11.10.

před 2 roky, 14.10.2022

V Praze jsme zvládli nejenom prohlídku historické Prahy (Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Prašná brána, Valdštejnská zahrada...), ale také jsme byli na divadelním představení Pygmalion v Divadle na Vinohradech. číst více..