třídní učitelka IX.A

Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění

před 6 měsíci, 9.11.2023

Ve středu 8. 11. jsme navštívili tuto akci v Klubu kultury. číst více..

Adaptační pobyt Mlýnky u Radějova

před 6 měsíci, 13.10.2023

Ve dnech 5. a 6. října 2023 se na adaptační pobyt vydali žáci 9. A. Cílem pobytu byla podpora bezpečného prostředí, vztahů, spolupráce, empatie, vzájemné komunikace a prevence rizikového chování. Ihned po příjezdu byl pro účastníky připravený program. Společně se žáky 9. B, kteří přijeli o den dříve, měli možnost vyrobit si ze sádry odlitek svojí ruky a ti odvážnější odlitek obličeje. Následovalo přemístění na fotbalové hřiště. To bylo sice ještě stále nasáklé rosou, takže to po trávě velmi klouzalo, ale nic nebránilo tomu, aby si ve čtyřech týmech zahráli VLAJKOVANOU. Šlo o to udržet si a získat co nejvíce vlajek. Odpolední program byl určený již pouze pro 9. A. Při aktivitě MAURSKÝ TEXT si procvičili nejen fyzickou zdatnost, ale také paměť. Následně z klacků, šňůrek a provázků sestavovali nosítka. Cílem další hry nazvané SMS, bylo složit dopis pro nepřítomnou osobu. Byla opět docela fyzicky náročná a vyžadoval spolupráci členů týmu. Trvala asi dvě hodiny. Nejvíce všechny nadchla noční hra LOUPEŽNÍK. Každý žák měl na zádech číslo, které však nespěl protihráč uvidět. Veček byl již docela chladný, a tak byli všichni rádi, že se ohřáli u ohně při opékání špekáčků. Pro odvážnější byla ještě připravena STEZKA ODVAHY, kterou museli projít se zavázanýma očima. A pak hurá na kutě, odpočinout si, vyspat se a ráno opět další aktivity. Procházka na čerstvém vzduchu, to byla vlastně taková ranní rozcvička. Při dopolední hře DOBÝVÁNÍ HRADŮ se žáci rozdělili na dva týmy. Obránci měli chránit hrad postavený z kamenů, útočníci ho naopak měli dobýt. Po dvou dnech plných aktivit a rozličných činností žáci odjížděli domů unavení, ale přesto spokojení. číst více..

Poznej svoje město

před 7 měsíci, 30.9.2023

V pátek 29. 9. se žáci 9. A vydali poznávat naše město. První zastavení bylo u MATYÁŠOVY BRÁNY, která se dříve jmenovala ZADNÍ. Jen pár metrů od ní roste nejstarší a nejmohutnější strom ve městě – PLATAN JAVOROLISTÝ. Naše putování pokračovalo k litinové kašně, která stojí uprostřed Zelného trhu. Ve středověku se tady konaly trhy se zemědělskými produkty. Na Mariánském náměstí jsme si prohlédli MOROVÝ SLOUP a kašnu. Součástí bývalých městských hradeb je také GALERIE SLOVÁCKÉHO MUZEA, dříve císařská zbrojnice. Nejstarší církevní stavbou je KAPLE SV. ALŽBĚTY. V ulici, kde se nachází, stávala Staroměstská brána. Zastavili jsme se u KOSTELA ZVĚSTOVÁNÍ PANNY MARIE, který je součástí areálu františkánského kláštera. Prohlédli jsme si STAROU RADNICI a její nakloněnou věž. V dřívější židovské synagoze se dnes nachází KNIHOVNA BBB. V Havlíčkově ulici jsme si prohlédli dům U Labutě, na Masarykově náměstí barokní kašnu s delfíny, lékárnu U Zlaté koruny, dřívější jezuitskou kolej, kde se v současnosti nachází informační centrum. V Nádražní ulici stojí dům číslo 27 ze 17. století. Byl v něm ubytovaný malíř Joža Uprka. Nakonec se všem podařilo vyřešit tajenku: ZA CELOU SVOU HISTORII BYLO MĚSTO POUZE JEDENKRÁT DOBYTO…stalo se tak v roce 1742 pruskými vojsky. číst více..

Třídnické hodiny 5. - 7. září

před 8 měsíci, 8.9.2023

Od úterý do čtvrtku jsme měli třídnické hodiny. Byly naplněné prací, ale i zábavou. Seznámili jsme se se školním řádem. Vytvořili jsme nová pravidla třídy. Zvolili jsme členy třídní samosprávy, zástupce do žákovského parlamentu. Rozdali jsme si učebnice, sešity, spoustu informačních tiskopisů. Zavzpomínali jsme na zážitky z prázdnin a vyrobili jsme plakát s fotografiemi, které nám budou připomínat prázdniny. Pomáhali jsme prvňáčkům v jídelně. Zahráli jsme si také různé hry nejen ve třídě, ale i na školním hřišti. číst více..