třídní učitelka IX.A

číst více..

ŠVP Filpov 3. den

před 5 roky, 30.5.2019

Třetí den našeho pobytu jsme se vypravili do blízké vesnice Javorník nad Veličkou. Po značené turistické trase jsme došli k malebným roubeným chalupám zvaným Kopánky. Cestou děti plnily ve skupinách úkoly. Drobný nákup v potravinách. Za mírného deště jsme došli na oběd. Po odpoledním klidu proběhl orientační běh, pak míčové hry a fotbal. Po večeři jsme pokračovali ve večerním programu prezentací skupinek, ve kterých skupiny zhodnotily průběh celého dne, který si všichni moc užili. číst více..

ŠVP Filipov - 2. den

před 5 roky, 28.5.2019

Potok, bazén, déšť. číst více..

Škola v přírodě Filipovo údolí 1. den

před 5 roky, 28.5.2019

V pondělí 27. 5. 2019 obě čtvrté třídy odjely na Školu v přírodě směr Javorník nad Veličkou. Navštívili jsme rozhlednu na Drahách v obci Javorník. Děti postupně vystupovaly na vyhlídkovou plošinu vysokou 20 m. Plošina byla umístěná ve výšce cca 378 m n.m., ze které byly vidět vrcholky Bílých Karpat a Chřibů. Pak jsme pokračovali na Hotel Filipov. Proběhlo rozdělení do pokojů, oběd, odpodení klid a prohlídka areálu. Rozlosování do 6 indiánských skupin po 7 žácích. Každá skupina má své portfolio, do kterého si zaznamenává klíčové údaje z každého dne. Vycházka do přírody, stavění domečků a přístřešků, následně komentář. Po večeři prezentace jednotlivých skupin, večerka. Vše ještě bez deště. číst více..

před 5 roky, 20.5.2019

Blíží se nám škola v přírodě. Protože budeme, doufám, většinu času pobývat v přírodě, stanou se z nás "Trampi od Hrubého potoka." číst více..