Absolventi 2018/2019 - 9.A

třídní učitelka IX.A

Jeden svět na školách dětem

před 5 roky, 25.3.2019

Ve středu 20. 3. se naše třída zúčastnila festivalu Jeden svět na školách. Na festivalu se promítaly tři dokumentární filmy. První film pojednával o společném soužití chlapců z jiných částí světa. Každý z kamarádu žil úplně jinak, ale na jejich kamarádství to nemělo vůbec žádný vliv. Druhý film se odehrával v chudé rumunské čtvrti. Zde bydlela Mirana společně se svými dvanácti sourozenci. Mirana toužila stát se úspěšnou policistkou a byla rozhodnutá pro to udělat maximum. Hlavní myšlenka toho filmu byla, že když člověk doopravdy věří v sebe samého, tak to zvládne. Třetí film pojednával o tanečníkovi, který byl zesměšňován za to, co dělá. Naštěstí byla u něj láska k tanci větší než nenávist a závist ostatních a zvládl si jít dál za svým cílem a tančit. číst více..

Já, spotřebitel

před 5 roky, 8.2.2019

Ve středu 6. února jsme se zúčastnili v TRNCE výukového programu Já, spotřebitel. číst více..

Den prevence

před 5 roky, 28.1.2019

V pondělí 28. ledna probíhal Den prevence. Žáci naší třídy si vyslechli dvě přednášky na téma Trestná činnost mládeže a Život s drogou. Následně ve skupinkách zpracovávali powerpointovou prezentaci, pracovní listy, postery. Ve středu budou získané informace předávat žákům v pátých ročnících. číst více..

Moje století

před 5 roky, 11.1.2019

Mozaika příběhů ze století naší republiky - Mladší z dcer Ivy Janžurové Theodora Remundová nedávno v pražské Lucerně uvedla svůj nový dokumentární film Moje století, v němž zaznamenala osudy 25 stoletých lidí. Nechybí mezi nimi ani primáš a spoluzakladatel Hradišťanu František Hamada (104). Mozaikou příběhů ze století naší republiky ve vzpomínkách stoletých obyvatel nás provedla osobně režisérka Remundová, se kterou jsme měli po skončení dokumentu možnost diskutovat. číst více..

Slavnostní oběd

před 5 roky, 4.1.2019

V pátek 21. 12. jsme se společně sešli u slavnostně prostřeného stolu. číst více..