třídní učitelka IX.A

Z farmy na náš stůl

před 6 roky, 9.11.2018

Ve čtvrtek 8.11. jsme navštívili centrum Trnka, kde si celá třída v rámci vzdělávacího programu formou hry prošla cestu od farmy až po obchod. Žáci se rozdělili do čtyř skupinek a připravovali chutné svačinky, které navzájem ochutnávali. číst více..

Vstup metodika prevence

před 6 roky, 7.11.2018

V pondělí 5.11. se v rámci třídnické hodiny naší třídy ujal p. učitel Michal Vrobel, aby dětem připomněl pravidla spolupráce v rámci třídního kolektivu. Formou her a následných diskusí pracovali žáci na tom, aby rozvíjeli svůj třídní kolektiv - trénovali spolupráci, komunikaci, řešení konfliktů. Žáci v učebně žákovského parlamentu pracovali ve čtyřech skupinách a cílem bylo vytvořit co nejvyšší věž z 20 špaget na jejímž vrcholu bylo zapíchnuté marshmalloow. Pouze jedné skupině se tento kousek podařil. Žáci si připomněli důležitost každého spolužáka ve skupině. Věřím, že i tato aktivita nám pomůže k větší spolupráci při vyučování. Panu učiteli za přípravu a vedení setkání děkujeme. číst více..

Dopravní hřiště

před 6 roky, 7.11.2018

Ve čtvrtek 1.11. jsme navštívili dopravní hřiště v Uherském Hradišti. V teoretické části si žáci připomněli povinné vybavení kola, základní pravidla při jízdě na komunikaci a dopravní značky. V praktické části prošli jízdou zručnosti a pak si vyzkoušeli po skupinách jízdu v "reálném" provozu. Další kolo nás čeká začátkem června, kdy po úspěšně zvládnutých testech a jízdách žáci obdrží průkaz cyklisty. číst více..

Zhodnocení projektového dne

před 6 roky, 7.11.2018

Ve středu 31. 10. jsme v rámci třídnické hodiny zhodotili celoškolní projekt 100 let Československa. Ještě jednou jsme shrnuli zásadní okamžiky, které se za posledních sto let udály a připomněli si jejich význam. Žáci v projektovém dnu nasbírali materiály, ze kterých společně tvořily plakát. číst více..

Připravované akce v měsíci listopadu

před 6 roky, 28.10.2018

Vážení rodiče, v měsíci listopadu Vaše děti čekají tyto akce: 1. 11. Dopravní výchova v Uherském Hradišti. Odcházíme od budovy školy v 7. 30 hod. S sebou: cyklopřilbu, svačinu, pití, pouzdro a přezůvky. Výuka dle rozvrhu odpadá. 8. 11. výukový program Z farmy na náš stůl. "Odskočíme" si o patro výše do Trnky seznámit se s výrobou tradičních pochutin, které následně děti ochutnají. Prosím, přizpůsobte tomu také menší objem svačiny. Cena 20 Kč. 15. 11. proběhne třetí a poslední bruslení v tomto školním roce. Převoz sportovního arzenálu zajistí rodiče Štěpánka Soukeníka. Odchod od budovy školy v 8.00 hod. Všem děkuji za spolupráci. číst více..