třídní učitelka IX.A

Projektový den k 100. výročí založení Československa

před 6 roky, 28.10.2018

V pátek 26. 10. si naše třída společně s dalšími připoměla formou projektového vyučování události, které naši zemi ovlivnily v uplynulých sto letech. Nejprve jsme se shromáždili na venkovním prostranství před školou, kde byla zasazena lípa Svobody. Poté v tělocvičně proběhlo rozdělení do 16. skupin, jejichž vedení se ujali členové žákovského parlamentu. Trefně volené prezentace střídaly skupinové práce i práce jednotlivců.Žáci tak prošli obdobími prvního státu, přes slávu první republiky, hospdorářskou krizí, nástupem Hitlera k moci, obdobím 2. republiky,komunistickou diktaturou a terorem, Pražským jarem, Sametovou revolucí až do současnosti. Akce proběhla za většinového nadšení a její poslední částí bude ve středu 31.10. věnována třídnická hodina, kde zhodnotíme a shrneme vše podstatné. číst více..

Návštěva knihovny BBB

před 6 roky, 24.10.2018

Dne 22. 10. se naše třída vypravila do městské knihovny, kde jsme vyslechli úžasnou přednášku s trefným názvem "Rošťáci v knižních titulech." Paní knihovnice na nás poutavým způsobem "chrlila" jeden titul za druhým a doporučila knihy, které jistě stojí za přečtení. Rodiče, podpořte, prosím, děti, aby si alespoň jeden z nabízených titulů vybraly a přečetly. Jsou to např. S. Gosciny - a jeho série s Mikulášem, R. Dahl - Karlík a továrna na čokoládu, Matylda, Velké myší spiknutí, Jakub a obří broskev, Čarodějnice, J. J. Kinney - Deník malého poseroutky - více dílů, Jo Nesbo - Doktor Proktor a prdící přášek, D. E. Walliams - Babička drsňačka, Pan smraďoch, Příšerná teta...Těším se na prezentace přečtených knih ve čtenářských dílnách. číst více..

Ranní setkávání

před 6 roky, 22.10.2018

V pondělí 15.10. nám IV. B pomyslně předala štafetu a IV. A na ranním setkání seznámila spolužáky s pranostikami měsíce října, časovou osou od roku 1918 do současnosti, kluci předvedli fotbalovou miniškolku a závěr patřit parkouru. Díky moderátorům Vojtovi a Pavlovi za provedení programen a všem ostatním za spolupráci. číst více..

2.Bruslení

před 6 roky, 22.10.2018

Ve čtvrtek 18.10.2018 jsme absolvovali již 2. bruslení, tentokrát v hojnějším počtu než milule. Žáci zvládli organizovaný trénink v podobě malé rozcvičky, slalomové dráhy i volné bruslení. Děkuji rodičům Štěpánka Soukeníka za odvoz batohů. číst více..

Domluva na tripartity

před 6 roky, 8.10.2018

Vážení rodiče, srdečně Vás zvu na tripartitní setkání. Domlouvejte se, prosím, mailem. Byla bych ráda, kdybychom se všichni setkali do konce listopadu. Nabízím středy a čtvrtky od 14.00 - 15.00. Další termíny možné. S pozdravem tř. uč. Eva Fridrichová číst více..