třídní učitelka IX.A

DOUBLE CHALLENGE

před 10 měsíci, 20.6.2023

Žáci 9. A si v rámci pracovní výchovy připravili projekt, kterého jsme se s chutí zúčastnili. V pondělí jsme si měli přinést pomůcky do školy v něčem netradičním, což se nám povedlo. číst více..

Divadelní představení

před 11 měsíci, 14.6.2023

Ve středu 14. 6. jsme se vydali do Slováckého divadla. Zhlédli jsme komedii s detektivní zápletkou nazvanou Prokletí nefritového škorpiona. Hru napsal Woody Allan. Pojišťovně North Coast nastávají těžké časy. Několik jejích význačných klientů bylo oloupeno o šperky v hodnotě milionu dolarů a slovutný vyšetřovatel C. W. Briggs si neví rady. Do toho se v North Coast objevuje nová expertka na efektivitu Betty Ann Fitzgeraldová, která chce Briggsovy staromódní metody, opřené o informátorskou síť bezdomovců a drobných zlodějíčků, nemilosrdně inovovat. Spor mezi racionální manažerkou vyznávající vědecky podložená fakta a intuitivním Briggsem dostane nový náboj, když je oba zhypnotizuje šantánový kouzelník Voltán Polgár. Náhle se zdá, že ti dva by se vlastně mohli mít docela rádi. Ovšem jakmile hypnóza pomine, pomíjejí i jejich sympatie. číst více..

Běh Kunovským lesem

před 11 měsíci, 7.6.2023

Den dětí jsme oslavili sportem. Pro žáky II. stupně byl připraven Běh Kunovským lesem. Počasí přálo sportovním aktivitám a my jsme se mohli zúčastnit - běžet a plnit různé úkoly. Všichni jsme si tento sluncem prozářený den užili. číst více..

Ptáci

před 1 rokem, 2.5.2023

V úterý 2. května jsme se účastnili v Kunovském lese přednášky, kterou si připravila organizace Seiferos. Poslechli jsme si zajímavý, ale i zábavný výklad ze života dravců a sov. Součástí programu byla také letová produkce. Z blízka jsme viděli následující ptáky: • Výr velký, největší naše sova, chytá ve dne maketu veverky • Puštíci bělaví nalétávali nad hlavami žáků • Raroh velký uloví obratného zajíce • Luňák hnědý obratně chytá maso vyhozené do vzduchu • Sokol stěhovavý, létající až 300 km/h, chytá vyhozenou maketu bažanta • Sova pálená neslyšně zakrouží nad hlavami dětí a uloví myšku • Jestřáb v okamžiku dokáže chytit kličkující kunu • Káně Harrisovo, nejchytřejší dravec, přiletí nejbystřejším žákům na ruku • Orel stepní žene atrapu lišky • Orel bělohlavý zakrouží majestátně nad vašimi hlavami číst více..

před 1 rokem, 27.4.2023

Ráno 25. dubna jsme se vydali v rámci Dne Země do Chřibů. Naším cílem byla rozhledna na nejvyšším vrcholu Chřibů na Brdu. Cestou jsme se dověděli různé zajímavosti. Jednou z nich byla plánovaná stavba dálnice. Měla propojit nejzápadnější a nejvýchodnější část tehdejšího Československa. Zajímavostí bylo, že neměla vést ani přes hlavní město Prahu, ani přes moravskou metropoli Brno. Jednalo se o projekt Jana Antonína Bati, který se ale nepodařilo realizovat celý. Práce na stavbě probíhaly i na začátku 2. světové války, proto se jí někdy omylem říká také Hitlerova dálnice. Nedostatek finančních prostředků tento projekt však ukončil. Bez problémů jsme vystoupali až k rozhledně. Jen škoda, že byla zavřená. Proto jsme se nemohli pokochat pěknými výhledy na okolní krajinu. Vrátili jsme se k restauraci na Bunči. Využili jsme terasu, kde jsme zpracovali pracovní listy. Měli jsme i štěstí na počasí. Nezmokli jsme, dokonce na chvíli vyšlo i slunce. číst více..