třídní učitelka IX.A

Dějepisná exkurze Osvětim 17. 3.

před 30 dny, 24.4.2022

Ve čtvrtek 17. března jsme se vydali na dějepisnou exkurzi do polské Osvětimi. Navázali jsme tím na projekt žákovského parlamentu Černý den. Na vlastní oči jsme viděli to, co známe z hodin dějepisu a z řady filmů. Procházeli jsme místy spojenými s obrovskou krutostí na jedné straně, s bezmocí a utrpením na straně druhé. Slova průvodce nám ještě dlouho zněla v uších a navozovala opakovaně otázku PROČ? číst více..

Třídní Vánoce 22. 12.

před 5 měsíci, 2.1.2022

Ve středu 22. prosince jsme byli letos ve škole naposledy. Den jsme si užili tradičně - andělská pošta, dárečky, povídání, hry, slavnostní vánoční oběd. číst více..

Workshop 16. 12.

před 5 měsíci, 2.1.2022

Ve čtvrtek 16. prosince jsme se zúčastnili workshopu - (dez)informace a předsudky o cizincích, kteří žijí v České republice. Zážitkovou formou jsme byli vedeni k tomu, abychom ověřovali pravost informací na internetu. Zároveň jsme se dozvěděli více o cizincích žijících u nás. číst více..

Pečení cukroví pro zdravotníky 13. 12.

před 5 měsíci, 2.1.2022

V předvánočním období jsme pekli letos podruhé. Tentokrát ne pro naše mlsné jazýčky, ale zapojili jsme se do pečení pro zdravotníky v naší nemocnici. Krabici lineckého cukroví jsme poslali jako poděkování za náročnou práci v období covidu. číst více..

Mikuláš 6. 12.

před 5 měsíci, 2.1.2022