třídní IX.A

Brány památek dokořán

před 12 dny, 12.4.2019

Ve čtvrtek 11. dubna jsme se vydali na komentovanou prohlídku areálu věznice v Uherském Hradišti, která je místem spojeným s dramatickými momenty našich moderních dějin. Součástí prohlídky byla také návštěva výstavy umístěné v podkroví Reduty. číst více..

Osvětim - svědomí lidstva

před 1 měsícem, 25.3.2019

Ve čtvrtek 21. března jsme společně s 9. B navštívili největší koncentrační tábor v celém Polsku, kde zemřelo mnoho lidí, 90% z nich byli Židé. Muzea v Osvětimi a Březince jsou němými svědky krutostí páchaných na nevinných lidech. číst více..

Jeden svět na školách dětem

před 1 měsícem, 25.3.2019

Ve středu 20. 3. se naše třída zúčastnila festivalu Jeden svět na školách. Na festivalu se promítaly tři dokumentární filmy. První film pojednával o společném soužití chlapců z jiných částí světa. Každý z kamarádu žil úplně jinak, ale na jejich kamarádství to nemělo vůbec žádný vliv. Druhý film se odehrával v chudé rumunské čtvrti. Zde bydlela Mirana společně se svými dvanácti sourozenci. Mirana toužila stát se úspěšnou policistkou a byla rozhodnutá pro to udělat maximum. Hlavní myšlenka toho filmu byla, že když člověk doopravdy věří v sebe samého, tak to zvládne. Třetí film pojednával o tanečníkovi, který byl zesměšňován za to, co dělá. Naštěstí byla u něj láska k tanci větší než nenávist a závist ostatních a zvládl si jít dál za svým cílem a tančit. číst více..

Já, spotřebitel

před 3 měsíci, 8.2.2019

Ve středu 6. února jsme se zúčastnili v TRNCE výukového programu Já, spotřebitel. číst více..

Den prevence

před 3 měsíci, 28.1.2019

V pondělí 28. ledna probíhal Den prevence. Žáci naší třídy si vyslechli dvě přednášky na téma Trestná činnost mládeže a Život s drogou. Následně ve skupinkách zpracovávali powerpointovou prezentaci, pracovní listy, postery. Ve středu budou získané informace předávat žákům v pátých ročnících. číst více..