třídní IX.A

Brány památek dokořán

před 8 dny, 12.4.2019

Ve čtvrtek 11. dubna jsme se vydali na komentovanou prohlídku areálu věznice v Uherském Hradišti, která je místem spojeným s dramatickými momenty našich moderních dějin. Součástí prohlídky byla také návštěva výstavy umístěné v podkroví Reduty. číst více..

Osvětim - svědomí lidstva

před 26 dny, 25.3.2019

Ve čtvrtek 21. března jsme společně s 9. B navštívili největší koncentrační tábor v celém Polsku, kde zemřelo mnoho lidí, 90% z nich byli Židé. Muzea v Osvětimi a Březince jsou němými svědky krutostí páchaných na nevinných lidech. číst více..

Jeden svět na školách dětem

před 26 dny, 25.3.2019

Ve středu 20. 3. se naše třída zúčastnila festivalu Jeden svět na školách. Na festivalu se promítaly tři dokumentární filmy. První film pojednával o společném soužití chlapců z jiných částí světa. Každý z kamarádu žil úplně jinak, ale na jejich kamarádství to nemělo vůbec žádný vliv. Druhý film se odehrával v chudé rumunské čtvrti. Zde bydlela Mirana společně se svými dvanácti sourozenci. Mirana toužila stát se úspěšnou policistkou a byla rozhodnutá pro to udělat maximum. Hlavní myšlenka toho filmu byla, že když člověk doopravdy věří v sebe samého, tak to zvládne. Třetí film pojednával o tanečníkovi, který byl zesměšňován za to, co dělá. Naštěstí byla u něj láska k tanci větší než nenávist a závist ostatních a zvládl si jít dál za svým cílem a tančit. číst více..

Já, spotřebitel

před 2 měsíci, 8.2.2019

Ve středu 6. února jsme se zúčastnili v TRNCE výukového programu Já, spotřebitel. číst více..

Den prevence

před 3 měsíci, 28.1.2019

V pondělí 28. ledna probíhal Den prevence. Žáci naší třídy si vyslechli dvě přednášky na téma Trestná činnost mládeže a Život s drogou. Následně ve skupinkách zpracovávali powerpointovou prezentaci, pracovní listy, postery. Ve středu budou získané informace předávat žákům v pátých ročnících. číst více..