ME

Co je nového?

20.10. Památník Velké Moravy - Velká Morava

před 29 dny, 8.11.2023

Navštívili jsme opět památník, tentokráte jsme se ocitli v období Velké Moravy. číst více..

6.10. Památník Velké Moravy - Pravěk Uherskohradišťska

před 2 měsíci, 9.10.2023

Byly jsme v Památníků na zajímavé výstavě o archeologických nalezištích a na Uherskohradišťsku, viděli jsme poklad, hroby a na spoustu exponátů jsme mohli i sahat. Nakonec jsme si vyrobili korálky se zubem. číst více..

12.9. druhý den adaptačního pobytu

před 3 měsíci, 18.9.2023

Teda spíš už jen půlden. Zahráli jsme si hry s hodinami, na spolupráci stavěli kostky a na závěr si psali vzkazy na ruku na zádech. číst více..

11.9. vaření špaget

před 3 měsíci, 18.9.2023

Vařili jsme po skupinkách špagety s různými omáčkami. Jídla bylo opravdu hodně a bylo výborné. Pohostili jsme i Elišku s Oldřiškou. Jsme rození kuchaři. číst více..

11.9. adaptační pobyt ve škole

před 3 měsíci, 18.9.2023

Paní psycholožka a speciální pedagožka nám připravily pestrý program uvnitř i venku na spolupráci. Po obědě jsme navštívili i Snoezelen a pokračovali v aktivitách. Večer jsme si uvařili večeři, prošli stezku po svíčkách po škole a ulehli do spacáků. číst více..

7.6. Výlet do Prahy

před 6 měsíci, 10.6.2023

Vyjeli jsem ráno ve 4 vlakem. Svezli jsem se metrem a tramvají k Pražskému Hradu. Ten jsme si prohlédli i chrám svátého Víta. Podívali se na Prahu, sešli po zámeckých schodech dolů, prošli se Valdštejnskou zahradou, kde jsme obdivolai umělé krápníky a různé hlavy a zvířata. Taky zde byly ryby a pávi. Elence se povedlo vyfotit bílého s roztaženým ocasem. PO odpočinku jsme se vydali na Karlův most. Ten jsme šli tam a zpět. Odpočinek jsme našli na Střeleckém ostrově, kde byl stín, klid a také ochočené nutrie. Po našem malé kapybary. PO odpočinku jsme šli kolem Národního divadla, ulicí Národní s připomínkou 17. istopadu na Václavské náměstí. Zde jsem si dali oběd a vydali se pasážemi - jedna z nich byla i Lucerna nakupovat. Před nákupním centrem Qadrilio je hlava Franze Kafky, která se každou hodinu otáčí a různě přeskupuje. PO nákupech a shlédnutí hlavy jsem se rozhodli, že už nepůjdeme na Staroměstské náměstí, ale rovnou do Národního muzea. Někteří procházeli výstavu prehistori, kamenů a zvířat, některé zaujali videa. Pak už nás čekala jen cesta domů vlakem. . číst více..

28.4. Den Země Hradčovice

před 6 měsíci, 10.6.2023

V rámci dne Země jsme se vydali vlakem do Hradčovic, kde jsme šli okruh po informačních cedulích. Cestou jsme pozorovali kde co. Žáby, vajíčka, brouky..Čekala nás i rozhledna. číst více..

24.4. Návštěva galerie

před 6 měsíci, 10.6.2023

Všichni jsme si prošli galerii, dozvěděli se o historii tohoto místa i o tom jak vzniká výstava. Venku jsme si prohlédli malé lapidárium a vyrobili si galerie z papíru. číst více..

19.4, Vaření špaget

před 6 měsíci, 10.6.2023

Děti se rozdělily na týmy a každý měl jinou omáčku. Všichni jsme si to užily. Nezapomnělo se ani na společný úklid. číst více..

31.3. práce v dílnách

před 6 měsíci, 9.6.2023

Dnes jsme navštívili školní dílny. Vyrobili jsme si ze dřeva hlásič indiánů. Museli jsme ho vyřezat, obrousit, nazdobit, vyvrtat dírku a roztočit. číst více..

Prohlášení o přístupnosti, realizace webu icard.cz | design: Bob Stránský