9.C

třídní učitelka IX.C

Náš duben

před 24 dny, 1.5.2022

Měsíc duben utekl jako voda, oslavili jsme Velikonoce a užili si prodloužené prázdniny. V rámci hodin výtvarné výchovy jsme pomohli vyzdobit školu na zápis prvňáčků a prožili společně Den Země na Rochusu. číst více..

Náš březen

před 24 dny, 1.5.2022

V období března jsme zažili opět skvělé hodiny tělesné výchovy, popřáli naší slečně asistentce k narozeninám a zúčastnili se videoprojekce Jeden svět na školách v Kině Hvězda. číst více..

Dějepisná exkurze Osvětim

před 2 měsíci, 20.3.2022

Osvětim. Místo, které každý z nás zná ať už z hodin dějepisu, literatury, příběhů pamětníků či válečných filmů. Rozhodně to není místo pěkné – ba naopak. Komu by se mohlo líbit tam, kde dle oficiálních pramenů zemřelo milion tři sta tisíc lidí. Neoficiální statistiky, bohužel ještě více pravdivé a pravděpodobné, hovoří o daleko hrůzostrašnějších číslech… A protože by ani ty nepěkné, dramatické okamžiky našich dějin neměly upadnout v zapomnění, vydala se třída 9. C do polského koncentračního tábora Auschwitz neboli Osvětim. číst více..

Náš únor

před 2 měsíci, 20.3.2022

V průběhu února jsem se akcí nezúčastnili, ale opět jsme se setkali v hodinách výtvarné výchovy, kde jsme dokončili naše postavy v pohybu a mohli je konečně ukázat celé škole. V hodinách tělocviku jsme posilovali, zvládali opičí dráhy a hráli míčové hry. číst více..

Náš leden

před 3 měsíci, 20.2.2022

V lednu jsme moc společných hodin neměli, ale i tak jsme stihli hodinu výtvarné výchovy, kde jsme pracovali ve skupinkách na postavách v pohybu. Užili jsme si také společnou hodinu tělocviku, kdy jsme vyzkoušeli nové opory v bráně. číst více..