KNIHOVNA BBB - Robinson Crusoe a jiní známí či neznámí trosečníci

před 2 dny, 20.1.2020

V pondělí nás dorazilo do školy jen sedm. Tak jsme se spojili se 6. B a společně vyrazili do knihovny BBB na literární pořad s tématem Robinsona Crusoa aj. Dozvěděli jsme se, jak kniha vznikla, viděli jsme různá filmová zpracování a podrobně jsme byli seznámeni se životem Daniela Defoa. Poté jsme měli možnost prohlédnout si knihovnu a knihy, které nám byly doporučeny. číst více..

Přípravy na jarmark

před 1 měsícem, 15.12.2019

Od konce listopadu se postupně chystáme na Jarmark. V pracovní výchově děti pekly perníky, ve výtvarné výchově vyráběly soby, přání, stromečky a další vánoční drobnosti. Některé výrobky vyráběly děti doma s rodiči a něco si vyrobily v odpolední dílničce. Výrobků nakonec byla celá řada. K výrobkům, co děti vyrobily ve škole, přibyly další přáníčka, adventní věnce, ozdoby na stromeček, sušené ovoce, ….. číst více..

Adaptační pobyt

před 4 měsíci, 28.9.2019

Ve dnech 9. 9. – 11. 9. 2019 se třída 6.A zúčastnila adaptačního pobytu (tentokrát s indiánskou tématikou) v penzionu Jana v Mlýnkách u Radějova. Program celého pobytu byl velmi bohatý: seznamovací hry, rozdělení kmenů podle přírodních živlů, malování na kameny, spolupráce - handicapy, outdoorové aktivity, výroba korálkových ozdob, zapálení menhiru, pouštění lampiónu přání a spousta dalších aktivit. číst více..

Den autismu

před 10 měsíci, 4.4.2019