Lichožrouti ve Slováckém divadle

před 5 dny, 19.5.2022

V pátek 13. 5. 2022 jsme shlédli ve Slováckém divadle představení Lichožrouti. Před samotným začátkem jsme si ve škole povídali obecně o divadle, koho tam můžeme potkat a také jak se tam máme chovat. Pustili jsme si video o Národním divadle a jeho příběhu. Poté už jsme se přesunuli do Slováckého divadla. Moc se nám příběh Lichožroutů líbil, hlavně kostými a zpěv herců. číst více..

před 26 dny, 28.4.2022

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 jsme se vydali v rámci Dne Země na exkurzi do okolí Uherského Hradiště. Cílem pro nás byly lázně a jejich přilehlé mokřady v Ostrožské Nové Vsi. číst více..

Zvířata podle naší fantazie

před 28 dny, 26.4.2022

Tento týden jsme měli za cíl ve výtvarné výchově využít naši fantazii. Každý si vylosoval název zvířete a poté ho měl ztvárnit obrázkem. Moc jsme si kreslení a malování užili, zasmáli jsme se zvířecím názvům a poté jsme hádali, který název patří ke kterému obrázku. číst více..

Den učitelů

před 2 měsíci, 1.4.2022

V den narození Jana Amose Komenského měli žáci jedinečnou příležitost, vyzkoušet si roli učitele. V naší třídě si to vyzkoušeli jak starší žáci z 2. stupně, tak i samotní žáci ze třídy. Zažili jsme tak hodinu českého jazyka plnou rébusů a hledaček na procvičení vyjmenovaných slov, v prvouce jsme si zopakovali probrané učivo na vytvořeném pracovním listě. Žákům se v rolích učitelů velmi dařilo! číst více..

Jeden svět na školách

před 2 měsíci, 1.4.2022

V pátek 25. března jsme se zúčastnili akce Jeden svět na školách v kině Hvězda. Děti se podívaly na tři dokumenty, které upozorňovaly na aktuální témata. První dokument se věnoval ekologii a plastům v oceánu, druhý lockdownu během epidemie coronaviru a třetí životnímu příběhu dívky, která měla vzácnou nemoc, která postihovala její zrak. Všechny tři dokumenty v dětech vyvolaly nejrůznější otázky, o kterých jsme společně diskutovaly. číst více..