4.B

Co je nového?

MEZINÁRODNÍ DEN

před 16 dny, 8.5.2022

Naše škola je zapojena do projektu Erasmus, ve kterém spolupracují školy Česka, Španělska, Lotyšska a Walesu. V pátek 29.května byly vytvořeny smíšené skupiny dětí od 3. po 9 třídu. Společně s přidělenou vyučující prošly učebny, kde děti z žákovského paralamentu měly připraveny prezentace dané země, ochutnávku tradičních jídel a některé zvyky. číst více..

DEN ZEMĚ

před 16 dny, 8.5.2022

Ve středu 27.dubna jsme se vydali společně se 4.A k pramenu Staré Olšavy. Uklidili jsme plastové lahve naházené pod pramenem a pokračovali dál na Sadskou výšinu. Otevřel se nám krásný výhled na město, na Chřiby a hrad Buchlov. Tady jsme posvačili a děti začaly hledat odpovědi na otázky, které byly v pracovním listu. Třetím zastavením byl pomník na místě bývalého židovského hřbitova. Pro děti to byl neznámý příběh. Protože den byl studený a větrný, vrátili jsme se do školy, aby děti před obědem společně dokončily úkoly v pracovní listu a shrnuly si, co všechno se dozvěděly. číst více..

Beseda se spisovatelkou

před 1 měsícem, 18.4.2022

Ve středu 13.4.2022 jsme se vydali do knihovny Bedřichy Beneše Buchlovana na besedu se spisovatelkou paní Markétou Pilátovou. Četla nám ukázky z jedné ze svých knížek Bába Bedla. Když už bylo čtení o houbách, naučila nás složit si hříbek z papíru. Nebylo to jednoduché, ale s její pomocí jsme to všichni zvládli. Neodmítla autogram do přinesených knížek ani na vyrobené hříbky, které budou dětem soužit jako záložky. číst více..

Obrázky k zápisu

před 1 měsícem, 18.4.2022

Děti se podílely na výzdobě školy k letošnímu zápisu do 1.třídy. Vymýšlely, kreslily a vystřihovaly zvířata, aby na chodbě mohly vzniknout obrázkové pavilony ZOO. číst více..

Žáci učí žáky

před 1 měsícem, 18.4.2022

28.března na Den učitelů děti zkusily vyučovat svoje spolužáky. Pečlivě si připravily náplň hodin nejen v naší třídě. Zjistily, že vyučování není tak jednoduché, jak z lavice vypadá. :-) číst více..

Prohlášení o přístupnosti, realizace webu icard.cz | design: Bob Stránský