A zase domácí učení ...

před 7 dny, 23.11.2020

Už se zase učíme doma … Ale tentokrát se učíme po skupinkách přes počítač. Naučili jsme se používat Classroom, ovládat rychle mikrofon, kameru, připojit se přesně v daný čas, čekat, až dostaneme slovo, ukázat něco přesně na kameru ... a spoléhat se na sebe. Děti ze 3.B to umí. :-) číst více..

Uherské Hradiště - město královské

před 7 dny, 23.11.2020

V září a v říjnu s námi chodila do školy budoucí paní učitelka Terezka. Připravila nám velmi zajímavý projekt "Město královské". Vytvořili jsme si kroniku, za splněné úkoly získávali "peníze" – brachtáty, a za ně si kupovali cechy jako řemeslníci v dávné minulosti města královského – v Uherském Hradišti. číst více..

Vůně medu

před 7 dny, 23.11.2020

Ve třetí třídě jsme včas navštívili v Trnce výukový program Vůně medu, na který jsme nemohli jít ve druhé třídě. Seznámili jsme se s nelehkým a složitým životem včel (i včelaře). A nechyběla ochutnávka medů. :-) číst více..

Návrat do lavic?

před 7 dny, 23.11.2020

Když jsme si před prázdninami vyzvedávali vysvědčení, s některými spolužáky jsme se viděli poprvé po několika měsících. Dokonce jsme se s jedním spolužákem museli rozloučit, protože se přestěhoval. Letos se jarní historie opakuje na podzim. Ještě že jsme si stihli aspoň zabruslit. číst více..

Návrat do lavic

před 5 měsíci, 24.6.2020

V květnu jsme začali připravovat celou školu a třídy na návrat skupinek dětí do školy. V naší třídě bylo obsazeno všech 15 lavic. Nejdříve si děti přestěhovaly všechno učení z domu opět do třídy. Svačinovou přestávku zpestří někdy pohádka, ale po čase ve třídě následuje pobyt v atriu. Oběd probíhá poněkud zvláštně - každý sedí sám a paní asistentky dětem odnáší tácky. Po obědě neodchází děti do družiny, ale za dětmi do třídy přichází paní vychovatelka.Samozřejmě probíhalo i učení. Ale teď už se děti i třída chystají na opravdové prázdniny. číst více..