třídní učitelka III.B

Učební plán

Stáhnout soubor: 2B-cesky jazyk pdf.doc
Stáhnout soubor: Člověk a jeho svět

STRAŠIDÝLKA

před 2 měsíci, 13.3.2022

V předmětu Člověk a svět jsme se učili navlékat nitě do jehel, dělat uzly na koncích nití, rovný steh. Zakončením našeho snažení byla výroba - šití strašidýlek. číst více..

ROZLOUČENÍ SE ZIMOU ...

před 2 měsíci, 13.3.2022

Jako rozloučení se zimním obdobím jsme si vymysleli pečení sněhuláků. Upekli jsme je ve školní kuchyňce, dozdobili ve třídě. S přípravou těsta, pečením i úklidem nádobí nám pomáhala paní psycholožka Veronika Frolíková. Sněhuláci se nám povedli! číst více..

ZVYKY A TRADICE

před 2 měsíci, 13.3.2022

Ve čtvrtek 24. února jsme se ve Slováckém muzeu zúčastnili programu Tradice a zvyky na Slovácku. Nejdříve jsme zhlédli stálou expozici doprovázenou výkladem paní průvodkyně. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o zvycích, které se na Slovácku v průběhu roku dodržují. Pak si děti mohly vyrobit "fašankový" klobouk. Všechny výrobky se povedly, děti si je s úsměvy na tvářích odnášely domů. číst více..

RECITAČNÍ PŘEHLÍDKA

před 2 měsíci, 13.3.2022

Během ledna a února probíhaly recitační přehlídky ve třídách prvního stupně. V následujícím školním kole reprezentovali naši třídu Julinka Taláková a Tom Kollár. Básničky do třídního kola si děti vybíraly samy. Hodnocení probíhalo formou kritérií, která si společně předem stanovily. číst více..

FILMOVÝ KLUB

před 2 měsíci, 13.3.2022

V rámci slavnostního dne 31. ledna - předávání pololetního vysvědčení, probíhal ve škole Filmový klub. V naší třídě byl promítán film Nekonečný příběh. Děti během projekce odpovídaly na otázky, diskutovaly o tématu filmu, závěrem kreslily návrhy kouzelné knihy, která by je přenesla do světa fantazie... číst více..