5.A

Co je nového?

Tutorské čtení

před 3 dny, 29.9.2023

Tutorské čtení je vyučovací metoda, kdy starší žáci dohlížejí na práci mladších žáků. Ti pak plní dle pokynů svých tutorů úkoly spojené se čtením textu. Úkolem tutorů není odvést práci za své svěřence, ale pouze jejich práci kontrolovat, případně poradit, pokud si nebudou sami vědět rady. V pátek 29. září proběhlo setkání prvňáčků ze tříd 1. A a 1. B se žáky 5. A. Pro všechny žáky to byla nová zkušenost, prvňáčci si užili první hodinu ve školní knihovně, páťáci si poprvé vyzkoušeli vedení mladších spolužáků. V úvodu společného vyučování si žáci nejprve vyslechli organizační informace, pak vytvořili dvojice nebo trojice a dali se s chutí do práce. Žáci 5. A si dopředu vybrali ze školní knihovny knížky, které poté prvňáčkům předčítali. Po čtení společně pracovali na pracovním listu, kde napsali název a autora knihy a nakreslili ilustraci k přečtené části knihy. Poté vypracovali úkol, který byl zaměřen na rozlišování první hlásky ve slově. První tutorské čtení se dětem líbilo, starší žáci vyučování hodnotili velmi pozitivně a chtěli by si jej zopakovat. Možná si tedy v budoucnu tuto vyučovací metodu ještě vyzkoušíme. číst více..

Matematická vycházka Velehrad

před 5 dny, 27.9.2023

V rámci matematiky žáci vyrazili s paní učitelkou Jančovou na Velehrad, kde v rámci vycházky plnili i matematické úkoly. Výlet se žákům moc líbil. číst více..

První bruslení v novém školním roce

před 10 dny, 22.9.2023

Dnes jsme se opět společně s 5.B vydali na zimní stadion osvěžit si své dovednosti v ledním bruslení. Moc jsme si dopoledne na ledu užili! číst více..

První týden v novém školním roce 2023/2024

před 24 dny, 8.9.2023

Od pondělí do čtvrtku nás čekali třídnické hodiny, v rámci kterých jsme si zahráli různé hry a aktivity. Dozvěděli jsme se, jak kdo trávil prázdniny, dokonce jsme z toho vytvořili graf, který jsme následně vyhodnocovali. Vytvořili jsme si také společný obraz do třídy, který nám bude celý rok připomínat, že společně toho můžeme dokázat mnoho a že každý z nás je důležitým dílkem třídy. Nechyběla ani tvorba třídních pravidel, na kterých jsme se shodli velmi rychle. Také jsme si rozdali všechny učebnice a sešity, řekli si, co nás tento rok čeká. V pátek jsme zažili první den v 5.třídě podle rozvrhu. Čekali nás noví vyučující, se kterými jsme se seznamovali. číst více..

Zahradní slavnost

před 3 měsíci, 27.6.2023

Po dlouhé přípravě na Zahradní slavnost přišel den D. Naše první slavnost! Naše představení Lví král jsme měli dobře secvičeno, tréma a nervozita ale i přesto stoupala. Vystoupení se nám vydařilo a užili jsme si chvíli slávy na velkém pódiu. Děkujeme všem rodičům za podporu! číst více..

Prohlášení o přístupnosti, realizace webu icard.cz | design: Bob Stránský