ME

7.6. Výlet do Prahy

před 10 měsíci, 10.6.2023

Vyjeli jsem ráno ve 4 vlakem. Svezli jsem se metrem a tramvají k Pražskému Hradu. Ten jsme si prohlédli i chrám svátého Víta. Podívali se na Prahu, sešli po zámeckých schodech dolů, prošli se Valdštejnskou zahradou, kde jsme obdivolai umělé krápníky a různé hlavy a zvířata. Taky zde byly ryby a pávi. Elence se povedlo vyfotit bílého s roztaženým ocasem. PO odpočinku jsme se vydali na Karlův most. Ten jsme šli tam a zpět. Odpočinek jsme našli na Střeleckém ostrově, kde byl stín, klid a také ochočené nutrie. Po našem malé kapybary. PO odpočinku jsme šli kolem Národního divadla, ulicí Národní s připomínkou 17. istopadu na Václavské náměstí. Zde jsem si dali oběd a vydali se pasážemi - jedna z nich byla i Lucerna nakupovat. Před nákupním centrem Qadrilio je hlava Franze Kafky, která se každou hodinu otáčí a různě přeskupuje. PO nákupech a shlédnutí hlavy jsem se rozhodli, že už nepůjdeme na Staroměstské náměstí, ale rovnou do Národního muzea. Někteří procházeli výstavu prehistori, kamenů a zvířat, některé zaujali videa. Pak už nás čekala jen cesta domů vlakem. . číst více..

28.4. Den Země Hradčovice

před 10 měsíci, 10.6.2023

V rámci dne Země jsme se vydali vlakem do Hradčovic, kde jsme šli okruh po informačních cedulích. Cestou jsme pozorovali kde co. Žáby, vajíčka, brouky..Čekala nás i rozhledna. číst více..

24.4. Návštěva galerie

před 10 měsíci, 10.6.2023

Všichni jsme si prošli galerii, dozvěděli se o historii tohoto místa i o tom jak vzniká výstava. Venku jsme si prohlédli malé lapidárium a vyrobili si galerie z papíru. číst více..

19.4, Vaření špaget

před 10 měsíci, 10.6.2023

Děti se rozdělily na týmy a každý měl jinou omáčku. Všichni jsme si to užily. Nezapomnělo se ani na společný úklid. číst více..

31.3. práce v dílnách

před 10 měsíci, 9.6.2023

Dnes jsme navštívili školní dílny. Vyrobili jsme si ze dřeva hlásič indiánů. Museli jsme ho vyřezat, obrousit, nazdobit, vyvrtat dírku a roztočit. číst více..

30.3. Tmavomodrý svět

před 10 měsíci, 9.6.2023

Navštívili jsme výstavu a hry v rámci seznámení se s autismem. V kině hvězda byl vellice zajímavý program. Dan a Žofka si tiplyi nejlépe jakou má délku upletená šála. číst více..

17.3. Poslední bruslení

před 10 měsíci, 9.6.2023

Všichni jsme si ho užili. Ája vymýšlela různé možnosti ježdění. číst více..

1.3. Koncert Filharmonie Zlín

před 1 rokem, 15.3.2023

Autobus nás zavezl až k filharmonii. Tam nás čekal výchovný komentovaný koncert věnovaný české hudbě. Na závěr nemohla nezaznít Vltava. číst více..

1.3. Pečeme Pizzu

před 1 rokem, 15.3.2023

Rozdělili jsme se na skupiny, či dvojice a pekli pizzu. Každý podle svého receptu. Všechny byly výborné. číst více..

24.2. Bruslení

před 1 rokem, 15.3.2023

Naše společné bruslení jsme si všichni užili. číst více..