MA

Kornelie Němečková ve Slováckém muzeu

před 3 dny, 15.4.2024

V úterý 9.4. jsme zavítali do Slováckého muzea na výstavu výtvarnice K. Němečkové, která je známá hlavně díky svým kouzelným vystřihovaným obrázkům z papíru. Nejenom, že se děti dozvěděly spoustu informací o jejím dětství na Valašsku a jejím dalším životě. Ale mohly si také ve výtvarné dílně vyzkoušet, jak náročné je vytvořit papírovou vystřihovánku. číst více..

BUBNY DO ŠKOL

před 10 dny, 8.4.2024

V březnu jsme toho zažili opravdu hodně. Hned, jak jsme se probudili po Noci s Andersenem, šli jsme pomoci s přípravou bubnování v naší tělocvičně. Děti pomohly nanosit 180 bubnů do tělocvičny a bubnování mohlo začít. Jedná se o interaktivní zábavu na posílení sociálních vztahů, uvolnění přetlaku a v neposlední řadě alternativní výuku ve formě skupinového bubnování dětí i pedagogů pod vedením zkušeného instruktora. číst více..

NOC S ANDERSENEM 2024

před 10 dny, 8.4.2024

S malým zpožděním jsme si z 26. na 27.3. s dětmi udělali dlouho očekávanou Noc s Andersenem. Přespávání ve škole jsme si domluvili společně se třídou ME. Čtvrťáci a páťáci z ME si pro nás na školním hřišti nachystali sportovní program. Na oplátku si s námi mohli vyrobit polštářky ze starých triček. Nechyběla ani stezka odvahy, tentokrát plná skvělých úkolů a na konci s odměnou. Bylo to moc fajn, užili jsme si to všichni móóóc. Příště zase. číst více..

VELIKONOČNÍ PŘÍBĚH

před 10 dny, 8.4.2024

Během Svatého týdne Velikonoc jsme znovu mohli pozvat paní Mrázovou, která si pro děti připravila poutavý příběh o průběhu Velikonočních svátků. číst více..

PŘEDŠKOLÁCI VE ŠKOLE

před 10 dny, 8.4.2024

V březnu jsme u nás ve třídě přivítali předškoláky z montessori tříd MŠ Štěpnická. Tentokrát jsme si pro ně přichystali vyrábění sešitů. Každý předškolák si odnesl svůj vlastnoručně vyrobený a podepsaný sešit. A nejen to, taky plno nových dojmů ze školního prostředí a radosti ze setkání s kamarády. číst více..