MA

ZOO Hodonín - třídní výlet

před 10 měsíci, 21.6.2023

V úterý 20.6. jsme se vlakem vydali do ZOO Hodonín, cestu tam i zpět jsme zvládli úžasně. A proto, že správné cestování začíná řízkem, děti neotálely a rozbalovaly svačiny, jen co dosedly. Z vlakového nádraží v Hodoníně do ZOO to bylo ještě kus cesty pěšky. S tím jsme se také poprali. Abychom neporušili pravidlo cestování, tak ihned po zakoupení vstupenek proběhla další svačina. Pak už jsme veškerou pozornost věnovali místní fauně. Po obědě a nákupech suvenýrů jsme vyrazili zpět na vlak. Přálo nám krásné slunečné počasí. číst více..

Mezinárodní den dětí

před 10 měsíci, 7.6.2023

Na čtvrtek 1.6. připravili deváťáci na školním hřišti sportovní dopoledne pro všechny děti 1.stupně naší školy. Můžete se podívat, jak si děti tento den společně užily. číst více..

DEN ZEMĚ

před 11 měsíci, 14.5.2023

V rámci mezinárodního Dne Země jsme vyrazili na Včelí stezku do Ostrožské Nové Vsi. Z důvodu výluky vlaků jsme museli akci přesunout na úterý 9.5., což ale v závěru vůbec nevadilo, jelikož nám vyšlo krásné slunečné počasí. Jak jsme se měli, si můžete prohlédnout na fotkách. Ani tentokrát jsme nezapomněli na sběr odpadků. A že jich cestou bylo opravdu hodně! číst více..

Dravci - výukový program

před 12 měsíci, 3.5.2023

V úterý 2.5. jsme se zúčastnili výukového programu o dravcích, který proběhl v Kunovském lese. Bylo to velmi poučné a zároveň zábavné dopoledne. číst více..

Ranní setkávání třídy MA ve školní tělocvičně

před 12 měsíci, 3.5.2023

V pondělí 24.4. si naše třída připravila pro žáky 1.stupně divadelní představení podle pohádky Krtek a kalhoty s kapsami. Děti se svědomitě učily texty, vyráběly rekvizity a společně nacvičovaly. Díky příběhu o krtkovi se děti dozvěděly, jak vznikají takové kalhoty, a co všechno se musí stát. Představení se jim moc povedlo. S nadšením jej zopakují na Zahradní slavnosti. číst více..