MC

Mikroskopování

před 12 měsíci, 5.5.2023

Probírali jsme fotosyntézu. Jak funguje a kde se děje, co vzniká a jak je tato reakce důležitá pro všechnu živou přírodu. Kamča si připravila mikroskopy a preparáty (stonek modřence, mech a salát). My jsme v mikroskopu viděli jen tu část rostlin, ve kterých se fotosyntéza vytváří - chloroplasty. číst více..

před 1 rokem, 26.4.2023

Den Země jsme oslavili v lokalitě Kunovského lesa. Prošli jsme několik míst a řekli si zajímavé informace o některých rostlinách a živočiších, které najdeme v Kunovském lese. číst více..

Noc s Andersenem

před 1 rokem, 2.4.2023

Z pátku 31. března na sobotu 1. dubna jsme přespali ve škole a zapojili jsme se tak do projektu Noci s Andersenem. V pátek jsme se v 17hod sešli ve třídě. Řekli jsme si pár informací o spisovateli Andersenovi a taky o tom, jak se stal spisovatelem a jaké napsal pohádky. Poskládali jsme si logo Noci s Andersenem a vyslechli znělku. Po stezce odvahy, kterou pro nás nachystali starší žáci, jsme se uložili do spacáků a poslechli si pohádku O Malence. V sobotu ráno po probuzení, snídani a hygieně jsme se začali balit. Zbyly nám krásné vzpomínky, jak jsme přespali v naší třídě! číst více..

Ponožková výzva

před 1 rokem, 22.3.2023

V úterý 21. března jsme se zapojili do Ponožkové výzvy, která se pojí se světovým dnem Downova syndromu. číst více..

....a roste.....

před 1 rokem, 22.3.2023