Pod pokličkou pohádek

před 3 roky, 24.5.2021

Pět dnů v polovině května prožily děti netradičně. Čekal je náhradní program za školu v přírodě. Každý den jim Večerníček poslal dopis, ze kterého se dozvěděly, co je čeká. Někdy jim připravil i leteckou poštu, v té hledaly informace o hradišťském regionu, které zužitkovaly v závěrečném kvízu. Na začátku týdne děti vyluštily šifry a poskládaly z nich název tématu: Pod pokličkou pohádek. Rozdělily se do skupin podle večerníčkových příběhů, nacvičily z nich úryvky, připravily rekvizity a zahrály ostatním spolužákům. V dalších dnech pak navštívily pohádkový les, ve výtvarné dílně vyráběly skřítky, ve skanzenu Rochus zkoušely uplácat cihlu z hlíny, sadily semínka, někteří vytočily hrnečky na hrnčířském kruhu. Pohádkový týden uzavřely páteční hledačkou ve městě. V centru Uherského Hradiště hledaly domovní znamení, jména, letopočty, zapisovaly je do tajenky. Odměnou jim byla truhla plná pokladů. číst více..

DEN ZEMĚ

před 3 roky, 24.5.2021

Den Země jsme strávili v kunovském lese. Počasí se vydařilo. Děti si vyzkoušely například jaké to je "vidět strom se zavázanýma očima", kolik kamínků se dá naskládat do kelímku než voda přeteče. číst více..

program: Druhý krok

před 3 roky, 24.5.2021

Během letošního školního roku k nám dochází školní psycholožka Veronika Frolíková. Tématem programu jsou emoce. Děti se učí je pojmenovávat, pracovat s nimi, vyjadřovat je. . číst více..

Ostrov radosti

před 3 roky, 3.2.2021

V den předávání pololetního vysvědčení jsme se zúčastnili celoškolní akce: Ostrov radosti. Shlédli jsme film V hlavě, pak zkoušeli různé aktivity, na závěr děti nakreslili svoje vlastní ostrovy radosti. číst více..

Vysvědčení

před 3 roky, 3.2.2021

28. 1. 2021 děti dostávaly pololetní vysvědčení. Tentokrát k němu obdržely i dopis ... číst více..