Rozloučení s třídním opičákem

před 4 roky, 24.6.2020

V pondělí 22.6. se na učitelském stole po velmi dlouhé době objevila opět kouzelná truhlice. V ní jsme našli dopis od našeho třídního maskota, opičky Abu, který dětem napsal vzkaz. Jelikož nastal poslední týden školního roku, chtěl se s dětmi rozloučit. Nachystal jim na celý týden dobrodružnou pátračku, která je měla nakonec dovést k překvapení. číst více..

Předvánoční týden

před 4 roky, 18.12.2019

V pondělí 16.12. nám začal poslední školní týden v tomto kalendářním roce. V tento den jsme si společně s 1.B vytvořili ve výtvarné výchově zimní lucerničky a krmítka pro ptáčky. V úterý jsme společně pekli perníčky a ve středu jsme odnesli vytvořená krmítka s další potravou (mrkve, jablka, brambory) do Kunovského lesa. Tam jsme přichystali pro zvířátka potravu na zimu, která jistě brzy přijde ve své plné kráse. Ve čtvrtek jsme měli dílnu čtení, kde jsme si povídali o našich oblíbených knížkách. V pátek nás čekala třídní besídka. Ve třídě jsme si rozdali vánoční přáníčka a zahráli si hru Activity, při které jsme se moc pobavili. Tento poslední školní den před Vánocemi jsme završili společným slavnostním obědem. Všichni jsme si moc pochutnali a byli jsme rádi, že se o nás naši starší kamarádi ze školy tak hezky postarali. Tyto předvánoční dny jsme si moc užili a už se těšíme na Vánoce a prázdniny. číst více..

Mikuláš, anděl a čert Nečtenář

před 4 roky, 5.12.2019

Ve čtvrtek 5.12. byl pro nás v 1.A velký den plný překvapení a očekávání. Hned na začátku dne se k nám donesl dopis od Svatého Mikuláše, který nás žádal o pomoc. Jeden z jeho pomocníků andělů, který měl ve veliké oblibě čtení, byl začarován čertem Nečtenářem, a tak se stalo, že anděl už si nemohl nic v knihách přečíst, neboť čert Nečtenář mu zpřeházel všechna písmena. Svatý Mikuláš ale věděl, jak čertovu kletbu zlomit - potřeboval získat peříčka. Požádal nás, abychom mu je pomohli nasbírat. Celé první dvě vyučovací hodiny jsme plnili nejrůznější úkoly - četli jsme slabiky, přiřazovali je k obrázkům, skládali jsme slova a hledali stejná písmena. Za každý splněný úkol jsme získali peří, které nám pak pomohlo vrátit andělovi jeho vášeň ke čtení. Svatý Mikuláš se za námi přišel podívat a jako poděkování, že jsme mu pomohli, přinesl jeden dárek i pro nás. Dostali jsme své první opravdové knihy, slabikáře, ve kterých si od dnešního dne můžeme číst. Úkol jsme tedy splnili na výbornou, a protože máme písmenka a čtení stejně rádi jako anděl, tento dárek od Mikuláše nás moc potěšil. Těšíme se na příští rok, kdy Svatému Mikuláši ukážeme své knihy, ve kterých si budeme číst stejně jako jeho anděl. číst více..

Vánoční dílnička

před 4 roky, 5.12.2019

3.12. proběhla v naší třídě odpolední dílnička, na které děti společně se svými rodiči vyrobily výrobky, které budeme prodávat na vánočním jarmarku. Vánoční atmosféru dotvářely koledy a teplý dětský punč. Všechny výrobky se dětem moc povedly. číst více..

Festival Malé oči

před 5 roky, 28.11.2019

V úterý 26.11.2019 jsme se zúčastnili Dětského filmového festivalu Malé oči v kině Hvězda. V tento den jsme se mohli podívat nejen na zajímavé animované filmy pro děti, které se nedají jen tak někde vidět, ale mohli jsme se podívat skoro do všech zákoutí budovy kina. Pan ředitel nás provedl zákulisím pódia, a tak jsme mohli vidět, co se skrývá za promítacím plátnem. Poté nás vzal za panem promítačem do místnosti, ze které se promítají filmy a nakonec si někteří z nás mohli vyzkoušet, jak se prodávají vstupenky. Celý den jsme zakončili prohlídkou a hraním retro her. Tento den jsme si moc užili! číst více..