Barevný týden

před 2 roky, 10.12.2021

V týdnu od 6.-10.12. nás čekal týden, kdy jsme každý den přišli v jiné barvě. Barvy byly spojené s Vánoci, o jejich významu jsme si povyprávěli a udělali fotku. Děti se každý den těšily, kolik nás v dané barvě bude. číst více..

Mikulášská šifra

před 2 roky, 9.12.2021

V pondělí 6.12. nás v adventním kalendáři čekala Mikulášská šifra. Nápověda zněla: Hledejte pod desítkami příběhů. Po delším pátrání jsme ve skříňce pod knihovnou našli dílky skládačky. Každý jsme přiložili jeden dílek a vyšel nám záhadný obrázek. Poznali jsme, že je to chodba u Montessori tříd. Vydali jsme se tedy pátrat tam. Našli jsme nadílku označenou 3.A. Ve třídě jsme se podívali, co je v pytli. Čekalo na nás sladké překvapení. Moc Mikuláši děkujeme! číst více..

Adventní kalendář

před 2 roky, 7.12.2021

První prosincový den se nám ve třídě objevil adventní kalendář, který si každý den ráno otevíráme. Vždy si vylosujeme jednoho z nás, kdo přečte lístek, který se v kalendáři ukrývá. Od prvního dne na nás každý den čekala šifra, kterou jsme měli za úkol vyluštit. Společné luštění nám jde, zatím jsme všechny úkoly vyřešili! Po vyřešení na nás čeká nějaký úkol nebo překvapení - můžeme sedět v jedné hodině s kým chceme, malujeme společné obrázky, o přestávkách posloucháme koledy. číst více..

Ranní setkávání

před 2 roky, 18.11.2021

V pondělí 15.11. jsme si poprvé za dobu, co navštěvujeme naši školu, vyzkoušeli, jaké to je předvést před ostatními dětmi nacvičené vystoupení. Ranní setkávání v loňském a předloňském roce se kvůli covidu zrušilo, letos jsme měli tedy premiéru. Nacvičili jsme si skladbu od skladatele Offenbacha Can can, kterou jsme předvedli pomocí hry o tělo - tleskáním, luskáním, dupáním. Vystoupení se dětem povedlo a sklidily velký aplaus. číst více..

Bruslení

před 2 roky, 18.11.2021

Jako i v předešlých letech i letos chodíme na zimní stadion bruslit. Bruslení nám jde už dobře, pracujeme tedy na dalších dovednostech. Na poslední hodině bruslení nás pan trenér Balaštík učil zastavování. Moc nás to baví a užíváme si to! číst více..