Škola v přírodě Vizovice

před 11 měsíci, 31.5.2023

V týdnu od 22.5. do 26.5. jsme se přesunuli do města Vizovice, kde jsme společně se 4.B prožili týden plný her, výletů a zážitků. Byli jsme se podívat na zřícenině Janův hrad, na zámku ve Vizovicích a na kozí farmě, kde jsme si dali výbornou zmrzlinu. Utužili jsme kamarádské vztahy a třídní kolektiv při různých hrách, kde jsme trénovali spolupráci. Velkým zážitkem pro nás byla cesta vlakem nebo stezka odvahy. číst více..

Seiferos - přehlídka dravců

před 12 měsíci, 2.5.2023

Dnes jsme měli možnost prohlédnout si několik desítek dravců a dozvědět se o nich spoustu informací. Výra velkého jsme si dokonce mohli i pohladit, některé další jsme viděli při volných letech. číst více..

před 12 měsíci, 2.5.2023

V pátek 28. dubna jsme se vydali na výlet po přírodních místech v Uherském Hradišti. Naše trasa začínala u školy a vedla k pramenu Staré Olšavy do Mařatic. Odtud jsme se vydali na Sadskou výšinu, kde jsme si prohlédli půdorys původního kostela a povídali jsme si o Konstantinovi a Metodějovi. Po cestě dál jsme se zastavili u bývalého židovského hřbitova a vraceli jsme se kolem toku Staré Olšavy. Během tohoto dne jsme se dozvěděli zajímavé informace o daných místech. číst více..

Ponožkový den

před 1 rokem, 22.3.2023

21.3. je světový den Downova syndromu. Ve škole ponožkovou výzvu pořádal žákovský parlament a naše třída se do ní zapojila - přišli jsme v různých ponožkách. A proč zrovna ponožky? Downův syndrom, nebo také trizomie 21, je genetické onemocnění, kdy 21. chromozom je ztrojený. A právě chromozomy vypadají jako takové ponožky. Díky této výzvě jsme se dozvěděli více o této nemoci. číst více..

Památník Velké Moravy

před 1 rokem, 14.3.2023

Ve vlastivědě jsme se právě dostali k tématu vzniku našeho státu a zjistili jsme, že první stát vznikl právě v místě, kde my žijeme. Proto jsme se vydali do Památníku Velké Moravy, abychom se dozvěděli více. číst více..