před 2 roky, 2.6.2022

V týdnu od 23.5. do 27.5. jsme vyjeli společně se třídou 3.B na týdenní pobyt do přírody do Bílých Karpat na Mikulčin vrch. Během tohoto týdne jsme se dozvěděli více o této oblasti - fauně a floře, zažili spoustu zábavy, měli jsme možnost poznat nové kamarády a utužit přátelství s těmi, které už jsme znali. V průběhu týdne jsme poznávali, jak je důležité mít kolem sebe ostatní lidi, jak je důležité s nimi spolupracovat a komunikovat. Školu v přírodě jsme zakončili pátečním kvízem "Lišákem", ve kterém jsme si ověřili naše získané vědomosti o Bílých Karpatech. číst více..

Lichožrouti ve Slováckém divadle

před 2 roky, 19.5.2022

V pátek 13. 5. 2022 jsme shlédli ve Slováckém divadle představení Lichožrouti. Před samotným začátkem jsme si ve škole povídali obecně o divadle, koho tam můžeme potkat a také jak se tam máme chovat. Pustili jsme si video o Národním divadle a jeho příběhu. Poté už jsme se přesunuli do Slováckého divadla. Moc se nám příběh Lichožroutů líbil, hlavně kostými a zpěv herců. číst více..

před 2 roky, 28.4.2022

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 jsme se vydali v rámci Dne Země na exkurzi do okolí Uherského Hradiště. Cílem pro nás byly lázně a jejich přilehlé mokřady v Ostrožské Nové Vsi. číst více..

Zvířata podle naší fantazie

před 2 roky, 26.4.2022

Tento týden jsme měli za cíl ve výtvarné výchově využít naši fantazii. Každý si vylosoval název zvířete a poté ho měl ztvárnit obrázkem. Moc jsme si kreslení a malování užili, zasmáli jsme se zvířecím názvům a poté jsme hádali, který název patří ke kterému obrázku. číst více..

Den učitelů

před 2 roky, 1.4.2022

V den narození Jana Amose Komenského měli žáci jedinečnou příležitost, vyzkoušet si roli učitele. V naší třídě si to vyzkoušeli jak starší žáci z 2. stupně, tak i samotní žáci ze třídy. Zažili jsme tak hodinu českého jazyka plnou rébusů a hledaček na procvičení vyjmenovaných slov, v prvouce jsme si zopakovali probrané učivo na vytvořeném pracovním listě. Žákům se v rolích učitelů velmi dařilo! číst více..