před 3 roky, 10.5.2021

22. dubna jsme oslavili Den Země ve škole. Nejdříve jsme udělali společný plakát o Zemi, kde jsme psali vše, co nás o ní napadalo. Poté jsme se vydali ven. Během cesty jsme si zahráli pátračku - to nás hodně bavilo! V pátračce jsme měli najít veverku, i když jsme chodili jako myšky, živou veverku jsme nenašli - našli jsme jen nakreslený obrázek :) Venku jsme zahráli hry a bavili se o recyklování a o tom, jak můžeme naší planetě pomáhat. Moc jsme si tento den společně užili! číst více..

Pololetní vysvědčení

před 3 roky, 1.2.2021

Ve čtvrtek 28.1. si děti převzaly své pololetní vysvědčení. Každý si mohl přečíst v dopise vzkaz, jak se mu práce za uplynulé pololetí dařila. Před samotným předáváním proběhla recitační přehlídka naší třídy. Všichni recitátoři byli výborní! Vysvědčení může vyvolat spoustu pocitů, rozhodli jsme se na naše emoce podívat trošku zblízka. Pustili jsme si film V hlavě a na závěr dne jsme vytvořili náš Ostrov radosti. Na něj jsme napsali všechno, co nám dělá radost. Věřím, že v této nelehké době bude i toto pro děti inspirace, jak mohou zažívat více a více radosti. číst více..

Vánoční atmosféra

před 3 roky, 22.12.2020

V loňském roce jsme si na Vánoce místo dárečků předávali vlastnoručně vyrobená přáníčka. Letos tomu nebylo jinak a zdá se, že se z toho stala tradice. Začátek posledního předvánočního dne jsme zahájili hrou andělé, kdy jsme si vylosovali jméno spolužáka, kterému jsme měli během dne udělat tajně radost. Poté jsme si poslechli krásný vánoční koncert a již tradičně jsme se vydali do Kunovského lesa nakrmit zvířátka. Ve třídě jsme si poté předali přáníčka a dokreslili strom, který jsme společnými silami vybarvovali každý den od 1. prosince (každý den děti našli v adventním kalendáři část obrázku). Abychom celé vánoční prázdniny nedumali nad tím, kdo byl naším andělem a dělal pro nás dobré skutky, anděly jsme odtajnili. Krásně jsme si tak užili předvánoční čas a naladili se na přicházející Vánoce. číst více..

Vánoční přáníčka pro nemocnici

před 3 roky, 22.12.2020

Letošní rok je pro všechny velmi náročný. Chtěly jsme udělat radost ostatním a proto jsme v hodinách výtvarné výchovy vyrobili přáníčka, která jsme poslali do nemocnice. Přáníčka byla určená pacientům, kteří budou muset strávit Vánoce bez svých blízkých, ale také personálu, který v těchto časech vydává neuvěřitelné množství energie. Děkujeme za Vaši péči! Doufáme, že přáníčka vykouzlila úsměvy na tvářích. číst více..

První sníh

před 3 roky, 8.12.2020

Svatý Martin nám sníh na distanční výuce nepřinesl, o to víc jsme si jej užili všichni společně 3. prosince ve škole. Zahráli jsme si koulovanou, postavili sněhuláka a vznikl i skvělý nápis vyšlapaný našimi nožkami. Děti se opravdu snažily, aby nešláply vedle, aby byl náš nápis perfektní. V prvním letošním sněhu jsme tak zanechali svoji třídní stopu. číst více..