Návštěva Knihovny BBB

před 3 roky, 3.11.2021

V pondělí po podzimních prázdninách jsme se vydali na návštěvu do knihovny ve městě. Paní knihovnice pro nás měly přichystaný program nazvaný Abeceda. Zjistili jsme, že znalost abecedy je pro práci v knihovně velmi důležitá. Mohli jsme si to vyzkoušet na vlastní kůži. Hledali jsme autory v policích s knížkami, řadili je podle abecedy a poté jsme se o autorech i něco nového dozvěděli. číst více..

28. října

před 3 roky, 3.11.2021

Před podzimními prázdninami jsme si celý den povídali o 28. říjnu. Dozvěděli jsme se, že prvním československým prezidentem byl T. G. Masaryk, pustili jsme si krátký film o jeho životě. Povídali jsme si o státních symbolech, např. státní vlajce či hymně. Společně jsme vytvořili náš národní strom - lípu srdčitou. číst více..

Svatý Václav

před 3 roky, 28.9.2021

V úterý 28.9. máme státní svátek. Proč v tento den nejdeme do školy? To jsme se dozvěděli při zábavné bojovce, kde jsme si nejdřív přečetli o životě svatého Václava a poté jsme měli vyluštit tajenku. Otázky jsme hledali v atriu, odpovědi jsme našli v přečteném textu. V tajence nám vyšlo: DOBRÝ SKUTEK. Svatý Václav totiž dělal dobré skutky, proto jsme si řekli, že v den jeho svátku zkusíme také udělat nějaký dobrý skutek. Jak se nám to povedlo, to si povíme, jakmile se zase potkáme ve škole. Na závěr jsme si vyrobili svatováclavké koruny. číst více..

Města podle našich představ

před 3 roky, 28.9.2021

Celý měsíc září se věnujeme místu, kde bydlíme. Zjišťujeme, co vše v Uherském Hradišti můžeme najít, jaké památky se zde nachází. Ve výtvarné výchově jsme si proto zkusili vytvořit naše vlastní města, ve kterých jsme vytvořili třeba i to, co nám chybí. Výrobu měst jsme si moc užili! číst více..

Učení ve škole a přece v přírodě

před 3 roky, 21.5.2021

V týdnu od 17.-21.5. jsme měli být na škole v přírodě. Bohužel jsme na ni nemohli odjet, ale protože jsme se na ni těšili, udělali jsme si školu v přírodě ve škole. číst více..