Rok na Slovácku ve zvycích a tradicích

před 2 roky, 26.2.2022

V měsíci únoru jsme v rámci předmětu Člověk a jeho svět a Českého jazyka měli téma Život dříve a nyní. Pomocí skládankového učení jsme se snažili dozvědět více o některých tradicích, které se i v dnešní době dodržují. Abychom si tradice lépe dokázali představit, vydali jsme se i do Slováckého muzea, kde jsme se o tradicích dozvěděli ještě další informace a také jsme na vlastní oči viděli, jak například chodili při těch událostech lidé oblékaní, co s sebou nosili a tak podobně. Protože v únoru slavíme také jeden velký svátek, masopust, na závěr si děti vyrobily klobouk, který býval součástí převleku postavy zvané Slaměný, někde se jí říkalo Pohřebenáč. číst více..

Zimní olympijské hry 2022

před 2 roky, 20.2.2022

Od 4.2. - 20. 2. se konaly zimní olympijské hry, které letos pořádala Čína v hlavním městě Pekingu a přilehlých městech. Ve škole jsme vyhledávali informace o pořádající zemi, o sportech, o českých sportovcích z minulých her, kteří získali pro Česko medaile. V matematice jsme si zkusili narýsovat olympijské kruhy, ve výtvarné výchově jsme dělali koláže sportů. Našim sportovcům jsme fandili a děkujeme jim za získané medaile! číst více..

Pippi dlouhá punčocha

před 2 roky, 15.2.2022

V den pololetního vysvědčení se na celé škole odehrál Filmový klub. Letošním tématem bylo: každý máme talent. V naší třídě se promítal film Pippi dlouhá punčocha, která měla také spoustu talentů. Na jaké talenty jsme přišli? Pippi je obratná, silná, má talent na vymýšlení bláznivých nápadů, na vše vždy pohotově najde odpověď. Po promítání jsme vytvořili pětilístek a nakreslili obrázek. číst více..

Předvánoční dny

před 2 roky, 22.12.2021

Poslední dny před Vánocemi si ve škole užíváme pohodovou atmosféru, která s tímto časem přichází. V úterý jsme šli do Kunovského lesa nakrmit zvířata, ve středu jsme si zahráli hry, kterých se sešlo hned několik. Poté nás u stromečku čekalo předávání přáníček, tuto tradici dodržujeme už 3. rokem! Rozloučili jsme se společným slavnostním obědem. číst více..

Vánoční dílničky

před 2 roky, 22.12.2021

I letos, přestože jsme nevyráběli na vánoční jarmark, jsme si udělali ve třídě vánoční dílničky. Vyrobili jsme svíčky s překvapením a ozdoby z drátků. Tvoření z drátků byla výzva, ale všichni jsme to zvládli! číst více..