před 2 roky, 28.4.2022

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 jsme se vydali v rámci Dne Země na exkurzi do okolí Uherského Hradiště. Cílem pro nás byly lázně a jejich přilehlé mokřady v Ostrožské Nové Vsi. číst více..

Zvířata podle naší fantazie

před 2 roky, 26.4.2022

Tento týden jsme měli za cíl ve výtvarné výchově využít naši fantazii. Každý si vylosoval název zvířete a poté ho měl ztvárnit obrázkem. Moc jsme si kreslení a malování užili, zasmáli jsme se zvířecím názvům a poté jsme hádali, který název patří ke kterému obrázku. číst více..

Den učitelů

před 2 roky, 1.4.2022

V den narození Jana Amose Komenského měli žáci jedinečnou příležitost, vyzkoušet si roli učitele. V naší třídě si to vyzkoušeli jak starší žáci z 2. stupně, tak i samotní žáci ze třídy. Zažili jsme tak hodinu českého jazyka plnou rébusů a hledaček na procvičení vyjmenovaných slov, v prvouce jsme si zopakovali probrané učivo na vytvořeném pracovním listě. Žákům se v rolích učitelů velmi dařilo! číst více..

Jeden svět na školách

před 2 roky, 1.4.2022

V pátek 25. března jsme se zúčastnili akce Jeden svět na školách v kině Hvězda. Děti se podívaly na tři dokumenty, které upozorňovaly na aktuální témata. První dokument se věnoval ekologii a plastům v oceánu, druhý lockdownu během epidemie coronaviru a třetí životnímu příběhu dívky, která měla vzácnou nemoc, která postihovala její zrak. Všechny tři dokumenty v dětech vyvolaly nejrůznější otázky, o kterých jsme společně diskutovaly. číst více..

Výukový program Voda

před 2 roky, 2.3.2022

Měsíc březen se nám nese v duchu rozmanitosti přírody. V ČASe jsme se pomocí expertních skupin dozvěděli, že existují všude kolem nás látky, které mohou být v podobě tří skupenství. Jednou významnou látkou pro člověka je voda, je to jedna z podmínek života. Proto jsme se šli dozvědět o vodě více do centra Trnka, kde jsme se nejen mnoho nového dozvěděli, ale také jsme si vyzkoušeli různé pokusy. Podívali jsme se, jak by dopadla Bruslařka, kdyby se do vody dostala látka, která tam nepatří nebo jak se zabarví voda, když se do ní přidá kyselina citrónová nebo jedlá soda. číst více..